Závod Tesko do roku 1967
Pracovníci závodu Tesko, se stali jednotným kolektivem v roce 1948, kdy z jednotlivých malých dílniček vznikl velký tesařský závod. První zkouška zdatnosti přišla vzápětí. Byla to velmi náročná práce při stavbě tribun strahovského stadiónu k poslednímu všesokolskému sletu. Od té doby se stal stadión tradičním pracovištěm závodu. Za vzornou přípravu na I. CS v r. 1955 byl vyznamenán Řádem práce. Dnes patří tesaři závodu k nejlepším odborníkům na rekonstrukce památkových objektů v republice (Letohrádek Hvězda, Betlémská kaple atd.), vyrábí unikátní díla tesařské práce - např. stožáry na Pražském hradě a v budoucnu i na Bratislavském hradě, kazetový strop ve sjezdovém paláci v Praze, kopule nad vřídlem v Karlových Varech, atd.
Mnoho let spolupracují pracovníci závodu i s Československou obchodní komorou, Výstavnictvím a jinými podniky zahraničního obchodu, pro něž vyrábějí výstavní objekty. Několikrát se závod svou prací představil v Moskvě, Ulanbatáru, Osace, Djakartě, Sao-Paulu, v Adis Abebě, na výstavě Expo Brusel a jinde. V průmyslové oblasti vyrábí závod převážně pro průmysl elektrárenský, textilní, chemický a pro zemědělství (drůbežárny, kravíny, haly pro nosnice atd.). Závod při tom využívá nových materiálů, např. konstrukčních desek z kukuřičných oklasků a dosahuje tak vysokých úspor dřeva. V poslední době dosahuje vynikajících výsledků při výrobě dřevěných lepených konstrukcí, které používá zvláště při rekonstrukcích střech průmyslových objektů.
K nejzajímavějším stavbám závodu Tesko, patří:
V r. 1951-2 rekonstrukce střešní konstrukce Betlémské kaple v Praze, zachovávající původní architektonický tvar včetně věže.
V r. 1952-3 dřevěná střešní konstrukce vyhořelého Mikulovského zámku s novou dřevěnou cibulovou věží Konstrukce je pozoruhodná tím, že má nepravidelný půdorys a dvě nepravidelná nádvoří, což předpokládalo vyprojektovat a vyrobit pro celý objekt asi 60 kusu různých profilu.
V r. 1956-7 rekonstrukce střechy v oboře Hvězda v Praze.
V r. 1955-7 projekce a výstavba výstavních pavilonů v Jugoslávii v Záhřebu, v Tokiu, v Indii, v Kalkatě, ve Švédsku, ve Stockholmu, v Chartumu, v Montevideu, v Lipsku, na Ceyloně, v Djakartě, v Moskvě, Kábulu a jinde.
V r. 1954-5 výstavba ubytovacích šaten, kuchyní, tribun a jiných staveb pro I. CS.
V r. 1954 zastropení sjezdového paláce v parku Kultury a oddechu J. Fučíka systémem lunetových stropů.
V r. 1956 pojízdné dřevěné a ocelové lešení pro střešní dvouloďovou železobetonovou konstrukci o rozpětí asi 18 m při výšce objektu asi 15 m pro České loděnice Praha.
V r. 1957 rekonstrukce střechy Automobilových závodů v Kvasinách za plného provozu. Lepená konstrukce o rozpětí 18 m.
V r. 1957 generální oprava střešní konstrukce výtopen a dílen pro ČSD Kolín. Dřevěné sbíjené obloukové konstrukce o rozpětí 20 m.
V r. 1957 generální oprava střešní konstrukce objektu Spolku pro chemickou a hutní výrobu v Ústí n. Labem .Bylo použito lepených obloukových vazníků o rozpětí 28 m.
V r. 1958 dřevěné ochranné hangáry v Kunčicích. Rozpětí 18 m, výška na římsu 12 m.
V r. 1958 odbavovací budova na letišti v Ruzyni. Celodřevěné objekty o rozpětí 12-15 m z lepených prvků, zčásti i patrových objektů.
V r. 1959 louhová věž v Severočeských papírnách v Hostinném. Půdorysné rozměry 4~9 m, výška 40 m včetně betonářských prací.
V r. 1959-60 zastřešení barevny n. p. Textilana v Novém Městě pod Smrkem.
Roxorem lepená armovaná dřevěná konstrukce o rozpětí 36 m.
V r. 1960-61 při likvidaci dřevěných šaten I. CS závod vyprojektoval a zkonstruoval větší počet střešních konstrukcí pro sklady obilí a brambor. Konstrukce sbíjené a svorníkované ze starého materiálu o rozpětí 12-15 m.
V r. 1962 lepené dřevěné vlajkové stožáry pro Pražský hrad. Průměrná výška 25 m, průměr 60 cm.
V r. 1963 tesařské a betonářské práce na stavbě prototypového betonového nákladního člunu, půdorysné rozměry asi 10 X 50 m.
V r. 1964 rekonstrukce televizní věže na Pradědu.
V r. 1964 rekonstrukce kopule hvězdárny v Praze na Petříně.
V r. 1965 generální oprava odsávacího komínu v Severočeských chemických závodech Lovosice. Průměr 5 m, výška 80 m.
V r. 1951-66 různé typy anténních stožárů pro Čs. televizi.